Brokafasi DOST

DOST

Dostlarınızı çok iyi seçin, neden mi ? Çünkü arkadaşlarınızı seçemezsiniz belki ama dostlarınızı seçebilirsiniz. Bu sene yeni hedefleri koyduğum gibi geçen seneden beri uyguladığım bazı hedefleri devam ettirdim. Yazı yazmak onlardan bir tanesi. Bazı arkadaşlarınız başarınızı ya da kararlılığınızı gördüklerinde sahte bir gülümseme ile kıskandıklarını görmeniz pek zor değil. Gözlerin dilinden anlamanız yeterli bunu görebilmeniz için. Bazen ise dostlarınız başarınızı duyduklarında kendi başarılarıymış gibi sevinirler övünürler sizinle gurur duyarlar. Eskiden dostların kara günde belli olduklarını sanırdı büyüklerimiz ama bu kural değişti diye düşünüyorum. Zor günde sahte arkadaşlar belli oluyor. Gerek dostlar, asıl mutlu anlarınızda belli oluyor. Sadece zor durumdayken değil başarıya giden yolunuzda ve mutlu anlarınızda sizin yanınızda bulunur. Yazı yazmaya başladığımı duyan dostum bana destek olmak için bana bir yazı gönderdi ve bugün bu can dostumun bana destek vermek için yazdığı yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum. İyi ki var. İyi ki yanımda...

 

“Yansıyan sevgi demeti

 

      Sevgi, günümüzde basite aldığımız kavramlardan biri oldu.

 Demekten çekindiğimiz, tükenme tarihi olabilen, bir anda bozulabilen, hiç beklemediğimiz anda kalbimize düşmesini beklediğimiz ...

Herkes birbirini sevmeli saymalı şeklinde öğretilen ve hep bu temelden türetilen   birçok nasihatlerin içinde gururla yer alan "sevgi".

 

Peki kimse sevgiyi aslında gözle görülen bir obje olduğuna inanamaz değil mi? Oysa bir ışık demeti sevgi. Bir çift gözden bir başka gözlere, oradan da yansıyabileceği göz buldukça yansıyan yansıdıkça çoğalan, adeta tükenmeyen enerji kaynağı !

Bir çift çocuk gözüne baktığınızda bunu görmemiş olmanız, gözlerinizden bir parça sevgi iletemediğiniz anlamına geliyor, belki de gözlerinize kimse sevgiyle bakmamştır bugüne kadar.

Minik bir çift göze sevgiyle baktığınızda, o minicik gözlerden yansıyan ışık demetindeki parıltı nedir peki? İşte sevgi demeti!

Bu sevgi ne derece büyükse, o miniğin bir başkasına ileteceği sevgiyi de beraberinde pekiştiriyor ve bu miniğimiz başka gözleri de sevgiyle kamaştırabiliyor. O minik gözlerden çıkan sevgi ışınlarını görmemek mümkün olmuyor böyle durumlarda.

 

Bahsettiğimiz zat-ı şahane için herhangi bir mesafe kavramı da mevcut değil.  Nasıl ışık her ortamda yayılabiliyorsa sevginin kapsama alanı da o denli büyük. İşte bu paylaşılarak yansıyan sevgi silsilesi sayesinde de evren adeta parlıyor! Güneş bile her sabah üşenmeden doğuyor ve kuşlar her zaman, özellikle de bahar aylarında ötüşmekten hiç usanmıyor. Yeter ki göz göze değsin yeter ki o parıltı hiç sönmesin. Çünkü o parıltı ki kalpleri aydınlattığı kadar güneşe enerji veren, gözlerden kalbe getirdiği o sıcacık hissiyat ve yüze ilettiği tebessüm işte bunlara değişecek hiçbir şey bulamadığını anladığında anlıyor insan hayatta neyle yaşayacağını. Tolstoy’un dediği gibi : “ Çünkü insan sevgiyle yaşar....”

 

Bu yazıyı bilerek bugüne sakladım. Şikayetçi olduğumuz Ocak ayı sonunda sona erdi. Yılın geri kalan günleri daha hızlı geçeceğini düşünüyorum. Açıkçası ocak ayın sonuna kadar yazmaya devam edeceğimi düşünmüyordum. Tabi ki kararlıydım ama bazen evdeki hesaplar çarşıya uymayabiliyor. Tabii çarşıya ulaşabilirseniz. Kullanılan yol hiçbir zaman kolay değildir. Bazen zaman ya da istek eksikliği yaşanabilir ama bu yolda sizi destekleyen ve sizden başarı bekleyen dostlarınızı olduğunu hatırladığınızda bu yolda olmaktan gurur ve mutluluk duymak elde değildir. İyi ki varTaglar

Brokafasi Beklentilerimiz Neden Yüksek?

Beklentilerimiz Neden Yüksek?

Her zaman insanların en iyisini yapmalarını bekleriz.Her zaman insanların en...... 1 yıl önce

Devamını Oku...
Brokafasi Vazgeçmenin Eşiğinde

Vazgeçmenin Eşiğinde

Bardağın dolu kısmına bakmaya çalışıyordu ama boş kısmına baktığından bihaberdi....... 1 yıl önce

Devamını Oku...
Brokafasi Beleş Sirke Baldan Tatlı Mıdır ?

Beleş Sirke Baldan Tatlı Mıdır ?

Bedava  beleş ücretsiz gibi kelimeler kulağa çok hoş gelmiyor mu...... 1 yıl önce

Devamını Oku...
Powered by NourKas
BroKafası © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır.