Brokafasi KOMİK Mİ ?

KOMİK Mİ ?

Bir durup espri ya da mizah anlayışımızı sorguladığımız oldu mu? Ya da kendimize dışardan bakmaya çalıştığımız oldu mu ? Ortalıktan dolaşan sözde komik görüntülere gülüyoruz ya gerçekten gülünecek şeyler mi onlar? Adamın kafasına tekerlek çarpıyor yere düşüyor ,kaza yapan arabaları kaydedip ardında küfürlü yorumları yapan amcalar, atarlanıp tokat atan dayılar ve daha çok şey…Bunlar gülerek izlediğimiz şeyler. Yani daha açık konuşmak gerekirse başka insanların acılarıyla kendimizi mutlu ettiklerimiz... Evet. Başka insanların kötü duruma düşmeleri ya da acı çekmeleri bizi mutlu ediyor. Bu açıdan bakınca çok korkunç bir sonuç çıkıyor değil mi? Biliyorum. Gerçekler acıdır. Bunları görmek için cesaret ister. Ve ne yazık ki bir çoğumuzda yok.

 

Gülmek ve eğlenmek için neden başka insanların yaşadıkları zor anlara gerek duyuyoruz ?Eğlenmek için neden birinin küfür ettiğini duymaya gerek duyuyoruz. Bir insanın cinsel organı neden bir komedi malzemesi olmalı? İçimize canavar mı kaçtı anlamış değilim gerçekten.Çocukken, gülmek için birinin koşması gülmesi yemesi ya da bir şeyler yapması yetiyordu bizi güldürmek için ama şimdi çocuklarımızla beraber bir ton küfrün geçtiği sözde komedi filmlere gideriz, küfürler havada uçuşurken çocuklarımızla beraber güleriz. Ertesi gün ağzından o küfürleri duyduğumuzda da şoka uğrarız. Şoka uğrayacaksak onlara çikolata almak için uğrayalım değil mi? (Aşırı derecede reklam ve soğukluk içerir , çocuklarımızı uzak tutalım).Çünkü bu küfürleri duymalarını engelleyemedik ve hatta buna sebep olduk.

 

 

Devletlerin neden savaş çıkardıklarını, İsrail’in neden genç Filistinlilere eziyet ettiğini, Beşşar Esad’ın neden kendi halkına eziyet çektirdiğini, Amerika’da polisin siyahi vatandaşlarına neden kötü davrandığını, Güney Afrika’da neden ırk ayrımı yapıldığını (sınavda ten rengi sorulduğu da olmuştur.), Myanmar’da neden Müslümanların öldürüldüğünü, kapitalizmin neden ekonomik olarak fakir ülkeleri sömürdüğünü sorguluyoruz ve kınıyoruz. Neden çünkü bu acılar, bir sebepten dolayı bizi bir şekilde etkiliyor. Etkilemeseydi ne yapardık acaba? Belki de diğer acı olaylara güldüğümüz gibi bunlara da gülerdik kim bilir?

 

Vicdanımızın tatile çıktığı bir dönemde yaşıyoruz. Ağlanacak halimize güler olduk. Dünyanın dışından bir varlık gelse ve bizi analiz etse birer canavar olduğumuzun sonucuna varacağından adım gibi eminim. Diğer yandan söz konusu biz ya da bizim önem verdiğimiz değerler olduğunda birer duyarlı vatandaş kılığına bürünüyoruz. O da çok uzun sürmüyor. Lanetler ve belaları okuduktan bir süre sonra unutup eski yaşantımıza dönüyoruz.

Trump Kuzey Kore başkanını tehdit etti. Kuzey Kore başkanı füze denemesiyle karşılık verdi. Komik mi ?

Saygılarımla 

Ben yazmadım , Lubaba yazdı .Taglar

Brokafasi Ölçüler

Ölçüler

Ölçü mü Kural mı? Arabanızı nasıl ve hangi hızla kullanmalısınız?...... 1 yıl önce

Devamını Oku...
Brokafasi ÇUKUR

ÇUKUR

Sakın beni yanlış anlamayın. Bir halt etmeden oturun kısacık ömrümüzün...... 1 yıl önce

Devamını Oku...
Brokafasi KOMİK Mİ ?

KOMİK Mİ ?

Bir durup espri ya da mizah anlayışımızı sorguladığımız oldu mu?...... 1 yıl önce

Devamını Oku...
Powered by NourKas
BroKafası © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır.